КИЇВ (QHA) -

Диверсійна група могла доставити вибуховий пристрій на військові склади у Калинівці на безпілотнику, що стало причиною вибухів на складах боєприпасів під Калинівкою Вінницької області.

Про це написав прес-секретар Головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення Збройних сил України Сергій Місюра в Фейсбуці.

За його словами, групу диверсантів вистежували по Вінницькій області з 25 вересня.

Під виглядом антитерористичних навчань були проведені обшуки і переслідування диверсійних груп.

— Два дні проходили пошуки і ведення цих груп. Основна маса була визначена, вони були затримані. Але не всі. Тому одна група і змогла доставити на безпілотнику вибуховий пристрій, — йдеться в повідомленні Місюри.

Постові доповідали про звук у небі, схожий на шум мотора безпілотника, що летить. Через деякий час почалися підриви снарядів на вулиці.

— Це підтверджено — працював безпілотник, і це терористичний акт, — додав він.

Місюра запевняє, що снаряди у підземних бункерах не постраждали. Розривалися тільки танкові снаряди і 120-мм міни на вулиці.

У Генштабі заявляють, що 70% території військових складів під Калинівкою Вінницькій області не постраждали.

Радник президента Юрій Бірюков також повідомляв про те, що пожежа і вибухи на складах боєприпасів у Калинівці Вінницької області здійснили за допомогою безпілотного літального апарату.

У коментарі QHA прес-секретар СБУ Олена Гітлянська повідомила, що Військова прокуратура Центрального регіону внесла в ЄРДР інформацію про події на складах у Вінницькій області з попередньою кваліфікацією за статтею 113 Кримінального кодексу (диверсія).

У відповідь на прохання прокоментувати інформацію про звуки безпілотника, Гітлянська повідомила, що подібна інформація до СБУ не надходила.

Президент України Петро Порошенко зібрав вище військове командування для пошуку шляхів ліквідації надзвичайної ситуації, що виникла в селі Калинівка Вінницької області.

ФОТО: Фейсбук Андрія Кравченка

QHA