ХЬЮСТОН (QHA) -

Збиток, нанесений ураганом «Харві» економіці США, може досягти $ 190 млрд і скласти 1% від ВВП країни, повідомляє marketwatch.com з посиланням на експертів компанії AccuWeather. Ще в середу аналітики компанії називали іншу цифру — $ 160 млрд.

Якщо прогноз підтвердиться, він стане найбільш руйнівним стихійним лихом в історії США, перевершивши збиток від урагану «Катріна», який у 2005 році практично повністю зруйнував Новий Орлеан і обійшовся економіці Штатів у $ 125 млрд.

Ураган вже завдав чималих збитків енергетичному сектору США — у країні закриті багато нафтопереробних заводів, порти і трубопроводи, призупинено роботу на нафтових платформ у Мексиканській затоці та видобуток на сланцевих родовищах у Техасі. Крім того, багато районів Х'юстона, четвертого за величиною міста у США, будуть непридатні для життя в найближчі тижні або навіть місяці через повені та погані санітарні умови, підкреслюють аналітики AccuWeather.

Х'юстон і його околиці, на які обрушився ураган «Харві», генерують до 3,5% американського ВВП і забезпечують 2,4% всіх робочих місць у США.

ФОТО: інтернет

QHA