МОСКВА (QHA) -

Фахівці втратили зв'язок з російським супутником «Ангосат», який був запущений з космодрому «Байконур» за допомогою української ракети-носія «Зеніт-2СБ».

Після відділення від розгінного блоку "Фрегат" супутник вийшов на зв'язок, проте пізніше він був втрачений і перестала надходити телеметрична інформація.

За попередньою інформацією, зв'язок міг перерватися через відмову передавача, цифрової обчислювальної машини або несправності акумуляторних батарей.

Планувалося, що супутник буде забезпечувати мовлення у частотних C- і Ku-діапазонах на територію Республіки Ангола, а також на територію усього африканського континенту.

У той же час, розроблена та складена в Україні ракета-носій «Зеніт-3SLБФ» успішно вивела на навколоземну орбіту ангольський супутник зв'язку «Ангосат». Запуск відбувся 26 грудня о 21:00 (за Києвом).

QHA повідомляло, що російський супутник «Метеор-М», запущений раніше на ракеті «Союз», не вийшов на цільову орбіту. «Метеор-М» призначений для збору інформації, яку використовують для прогнозу погоди.

Джерело: Інтерфакс, Інтерфакс-Україна

QHA