ОДЕСА (QHA) -

Батьків дітей, які відпочивали в таборі «Вікторія», та активістів пустили до зали засідань. Частина активістів залишилася чекати на вулиці. Будівля ОДА під посиленим контролем Нацгвардії та поліції.

В ході зустрічі стало відомо, що прокуратурою Одеської області відкрито два кримінальні провадження у ст. 270 КК (Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки).

На даний момент затримано двоє людей — начальник табору Петрос Саркісян і співробітник табору, який відповідав за пожежну безпеку.

Раніше активісти запропонували створити громадську комісію з контролю за ходом розслідування, і губернатор підтримав цю ідею.

Максим Степанов обіцяє, що ніхто не уникне кримінальної відповідальності.

Також сьогодні мер Одеси Геннадій Труханов під час зустрічі з батьками пообіцяв сім'ям загиблих по 200 тисяч гривень, а також компенсувати витрати на похорон. Необхідні кошти будуть виділені з міського бюджету. Сім'ї постраждалих отримають по 100 тис. грн. Сім'ї інших дітей, які відпочивали у згорілому корпусі, отримають по 20 тис. грн.

Таке ставлення до людей обурило громадськість міста.

— Вам що? У вас діти живі. Що нам з цієї компенсації? Дітей не повернути, кажуть батьки.

Люди пропонують провести інспекцію всіх навчальних закладів і дитячих садків в місті.

Нагадаємо, в ніч на 16 вересня в Одесі загорівся один з корпусів дитячого табору «Вікторія». У приміщенні перебувало понад 40 дітей. В результаті пожежі загинули троє дітей і двоє госпіталізовані.

Увечері 16 вересня батьки дітей, які відпочивали у «Вікторії», активісти громадських організацій та пересічні одесити прийшли під будівлю Одеської міськради з вимогою покарати винних у загибелі дітей. Перші спроби штурму будівлі не увінчалися успіхом. В ході другої спроби штурму мерії були розбиті вікна в будівлі, після чого сталася серйозна бійка з поліцією. Поліція застосувала газ і відтіснила штурмувальників від дверей. Бійку розняли бійці Національної гвардії. В ході бійок активістів з поліцією і чергової спроби штурму Одеської мерії невідомий кинув світлошумову гранату.

ФОТО: Валерій Пузік

QHA