КОПЕНГАГЕН (QHA) -

Датському винахіднику субмарини «Наутілус» Петеру Медсену висунули звинувачення у вбивстві шведської журналістки Кім Валль.

Його звинувачують у вбивстві і нарузі над мертвим тілом.

Прокурор Якоб Бух-Епсен зазначив, що не знає, як конкретно загинула Кім Валль, однак вважає, що Медсен спочатку або перерізав їй горло, або задушив.

Сам підозрюваний неодноразово заявляв, що не вбивав журналістку. Вона нібито отруїлася чадним газом, а він розчленував її тіло і викинув у море. Медсен декілька разів змінював свої свідчення.

Прокурор додав, що Медсен міг спланувати вбивство заздалегідь.

Судовий процес над винахідником розпочнеться 8 березня, а вирок оголосять 25 квітня. Вчинення такого злочину карається довічним ув'язненням.

QHA повідомляло, що поліція виявила частини тіла шведської журналістки Кім Валль, яка загинула у серпні 2017 року на підводному човні «Наутілус» під час інтерв'ю з винахідником Петером Медсеном. Водолази знайшли голову і ноги журналістки, запаковані у пластикові пакети, на дні яких знаходилися важкі шматки металу.

Нагадаємо, 10 серпня 2017 року з Копенгагена вийшов підводний човен «Наутілус», на борту якого перебувала журналістка Кім Валль і винахідник Петер Медсен, про якого журналістка готувала репортаж. У ніч на 11 серпня човен затонув. Винахіднику вдалося врятуватися, а ось шведської журналістки з ним не було.

22 серпня знайшли тіло Кім, але без голови і кінцівок. Аналіз ДНК підтвердив, що тіло належить саме журналістці.

Медсен, головний підозрюваний у вбивстві, заявив, що він висадив Кім Валль на причалі Рефхальон у Копенгагені. Пізніше він заявив, що журналістка загинула у результаті нещасного випадку і винахідник викинув її тіло у море. Після цього його покази змінювалися декілька разів. На разі Медсен знаходиться під вартою.

Також у винахідника знайшли на жорсткому диску відео з жінкою, яку катують, а потім обезголовлюють і спалюють. Медсен заявив, що відео йому не належить.

Джерело: Aftonbladet.

QHA