ЧОНГАР (QHA) -

Минулої доби російські військові вертольоти Мі-8 здійснювали моніторингові польоти вздовж адмінмежі з анексованим Кримом. Про це повідомив прес-секретар Держприкордонслужби України Олег Слободян, передає Держприкордонслужба через сторінку у Facebook.

Він зазначив, що вертольоти не перетинали адмінмежі.

— Протягом дня прикордонники двічі спостерігали російські вертольоти Мі-8, які здійснювали моніторингові польоти вздовж адмінмежі, не перетинаючи її.

Після анексії Росією Криму 2014 року між материковою Україною і півостровом проліг формально адміністративний, але фактично — справжній кордон. Свою роботу здійснюють три контрольних пункти в'їзду/виїзду — «Каланчак», «Чонгар» і «Чаплинка».

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 24 грудня 2016 року українські прикордонники двох загонів спостерігали вильоти 5 вертольотів російських окупаційних військ. Вертольоти Мі-8 рухалися над територією окупованого півострова уздовж адмінмежі, не перетинаючи її при цьому.

Крім активності авіації, поблизу адмінмежі спостерігалися також переміщення російської військової техніки і рух катерів на повітряних подушках на морській ділянці кордону, з яких здійснювалася висадка і посадка людей поруч із позиціями окупантів.

ФОТО: інтернет

QHA