КИЇВ (QHA) -

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов вважає, що вбивство Аміни Окуєвої не повинно залишитися безкарним.

— Ми втратили Аміну Окуєву, яка стала справжнім героєм чеченського та українського народів. Для кожного патріота України вона стала рідною сестрою. І ворог повинен відповісти за вбивство нашої сестри, — сказав секретар РНБО.

Разом з тим, О. Турчинов вважає причетним до вбивства А. Окуєвої російську сторону, яка повинна понести покарання за цей злочин.

— Росія, продовжуючи агресію на сході України, розгорнула терор у глибокому тилу, знищуючи мужніх захисників нашої країни, — сказав Турчинов, підкресливши, що вбивство Аміни Окуєвої — це виклик країні, якому має бути «жорстка та адекватна відповідь».

За кілька годин до загибелі Окуєвої з нею спілкувалася журналістка «Громадського» Ірина Ромалійська.

Вона розповіла, що останнім часом Окуєва та Осмаєв були обережними: не відповідали на дзвінки з невідомих номерів, не зустрічалися з незнайомими людьми. На всі останні інтерв'ю вони приходили з охороною.

— Під час одного з останніх інтерв'ю вони міркували про те, хто зробив останній на них замах (у червні, — ред). Вони сказали, що виконавець відомий, він затриманий, але організатором, на їхню думку, виступив глава Чеченської республіки Рамзан Кадиров. Вони заявили, що впевнені, що замовляв або хоча б погоджував це президент Росії Володимир Путін або його найближче оточення в Кремлі, — розповіла Ромалійська.

Разом з тим, як повідомляє УП, після попереднього замаху Окуєвій була надана державна охорона. Коли час минув, їм запропонували продовжити державну охорону, однак Окуєва та Осмаєв відмовилися від неї.

Нагадаємо, 30 жовтня у результаті обстрілу автомобіля біля селища Глеваха Київської області загинула Аміна Окуєва. Згідно з попередніми даними, кілерів було двоє, вони випустили по автомобілю кілька куль.

Чоловік Окуєвой Адам Осмаєв у результаті замаху отримав важке поранення в ногу, проте загрози його життю немає.

Після події Національна поліція ввела в Київській області оперативний план-перехоплення «Сирена».

Окуєва була помічником нардепа Ігоря Мосійчука, замах на якого було здійснено 25 жовтня біля редакції телеканалу «Еспрессо».

Народний депутат України від Радикальної партії Ігор Мосійчук вважає, що замах на нього і на ветеранів АТО Аміну Окуєву та Адама Осмаєва скоєно однією і тією ж групою терористів-кадирівців.

Він повідомив, що напередодні смерті Аміна Окуєва збиралася з ним зустрітися.

Попередній замах на Осмаєва та Окуєву мав місце 1 червня на Подолі в Києві. Тоді Окуєва зуміла нейтралізувати і поранити нападника.

Нагадаємо, що в Росії Осмаєва звинувачують у підготовці замаху на Володимира Путіна перед президентськими виборами у Росії в 2012 році.

QHA