КИЇВ (QHA) -

Вандалу, який сьогодні розбив пам'ятник Небесній Сотні у Києві, загрожує три роки ув'язнення, і до суду він перебуватиме під вартою.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк

Радник міністра не дуже добирав слова, готуючи свій пост:

— Мерзотнику, що здійснив акт вандалізму і наруги на Алеї Героїв Небесної Сотні, слідчі Національної поліціі інкримінують скоєння злочину за ч. 1 ст. 194 ККУ.  Виродку загрожує 3 роки ув'язнення. 

За інформацією Шкіряка, правопорушника затримано в рамках ст. 208 КПКУ і до подальшого рішення суду він перебуватиме під вартою (QHA: Ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України дозволяє затримати підозрювану у вчиненні злочину людину без ухвали слідчого суду, якщо особу застали під час вчинення злочину. Ст. 194 Кримінального кодексу України передбачає, що умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах, карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами терміном до двох років, або позбавленням волі терміном до трьох років).

Шкіряк також оприлюднив фото затриманого, однак не вказав його прізвище та ім'я.

Водночас у коментарях під постом радника міністра написали, що затриманий — Чеканов Юрій Вікторович перебуває у базі "Миротворця", є уродженцем Луганська і начебто проживає в Алчевську (наразі окуповані Росією). Раніше Шкіряк повідомляв, що правопорушник приїхав до Києва із Севастополя.

ФБ-спільнота поділяє емоційність Шкіряка і висловлює своє обурення вчинком вандала.

Так, учасниця АТО Аміна Окуєва написала:

— Сподіваюся, ці три роки будуть для нього незабутніми за емоційним та фізичном наповненням! Малувато все ж, правда. І шкода, що прості люди не дісталися до нього на 5 хвилин раніше за поліцію, щоб так само пику йому розвалити!

Як повідомляло QHA, сьогодні вранці на Алеї Героїв Небесної сотні невідомий чоловік розтрощив меморіал Героям. Поліція оперативно затримала підозрюваного. Повідомлялося, що він приїхав з окупованого Росією Севастополя. 

QHA