АНКАРА (QHA) -

Турецька поліція повідомила про повторний арешт колишнього державного чиновника, якого підозрюють в організації вбивства посла Росії в Туреччині Андрія Карлова.

Як повідомляє видання Daily Sabah, затриманий з ініціалами В.К.А відіграв "ключову роль" у замаху на російського дипломата.

Затриманий використовував додаток ByLock — зашифрований месенджер, в якому часто обмінювалися повідомленнями члени організації FETÖ — визнаної у Туреччині терористичною і підозрюваної в організації невдалого військового перевороту у 2016 році.

Чиновник був звільнений з державної служби після цієї спроби перевороту і згодом заарештований.

Нагадаємо, виконавець вбивства, колишній працівник поліції Мерт Алтинташ також користувався додатком ByLock. Убивши російського посла, Алтинташ заявив, що помстився Росії за бомбардування Сирії і загибель мирних людей.

Нагадаємо, раніше у грудні минулого року в Туреччині був заарештований підозрюваний у справі вбивства російського посла. Ним виявився Мустафа Тимур Озкан — організатор виставки, під час якої Алтинташ смертельно поранив посла Росії в Туреччині Андрія Карлова.

Відзначимо, напад на Карлова стався 19 грудня 2016 року під час його виступу на відкритті виставки «Росія очима турків», організованої спільними зусиллями посольства Росії в Анкарі та муніципалітету столичного району Чанкая. Російський посол помер від отриманих поранень.

QHA також повідомляло, що у справі про вбивство посла РФ Карлова в Туреччині затримано росіянку.

Джерело: Daily Sabah

QHA