БОЛОНЬЯ (QHA) -

У Болоньї (Італія) затриманий український військовослужбовець, пише La Repubblica. Його імені італійська сторона не називає.

Українського громадянина звинувачують у причетності до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі на Донбасі 2014 року.

Відомо, що затриманий молодик до Революції Гідності проживав у Італії. 2013 року він повернувся до Києва і брав участь у подіях на Майдані. Потім він вступив у добровольчий батальйон, який згодом увійшов до складу Національної гвардії.

У травні 2014 року група іноземних журналістів потрапила під мінометний обстріл неподалік від Слов'янська. В результаті один із журналістів Андреа Роккеллі і його перекладач загинули. Ще один іноземний журналіст був поранений.

В ході розслідування українською стороною подія була кваліфікована як нещасний випадок. Однак родина Андреа та її адвокат наполягли на поновленні розслідування.

Реакції дипломатичних представництв України в Італії поки немає.

Заступник голови Генеральної прокуратури України Євген Єнін на своїй сторінці у Facebook повідомив, що у відомстві здивовані арештом в Італії українського солдата. Крім того, він назвав ім'я затриманого — Віталій Марків.

Українськими правоохоронцями розслідується кримінальне провадження за фактом загибелі громадянина Італії Андреа Роккеллі. У цьому розслідуванні Генпрокуратура активно співпрацює з італійськими колегами, надає результати допитів свідків, результати експертиз та іншу інформацію, зазначив заступник голови ГПУ.

За його словами, Генпрокуратура вже звернулася до італійської влади з вимогою надати ґрунтовні докази провини Віталія Марківа або негайно його звільнити.

ФОТО: інтернет

QHA