БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

У будинку ветерана національного руху Зодіє Салієвої та її сина Сейрана у Бахчисараї, по вулиці Миру, 20, співробітники ФСБ сьогодні з самого ранку почали обшук, про що повідомив глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв.

— У дворі кілька десятків до зубів озброєних людей. Сім'ю прийшли підтримати прості люди. За їхніми словами, силовики не випускають з дому вагітну дружину Сейрана, яка місяць пролежала у лікарні із загрозою переривання вагітності і кровотечею. Виписали її нещодавно. На прохання простих людей дозволити їй вийти з дому силовики відповіли грубістю і хамством.

Повідомляється, що просто зараз Сейрана Салієва везуть до Бахчисарайського РВВС. В ході обшуку в будинку вилучили мобільні телефони.

Сейран Салієв — громадянський активіст, який 12 травня 2016 року, коли були затримані кримські татари у справі «Хізб ут-Тахрір», оголосив по гучномовцю мечеті про обшуки та арешти у Бахчисараї. За дану дію Сейран був оштрафований на 20 тисяч рублів.

Після анексії у Криму регулярно проводяться масові обшуки у незалежних журналістів, кримськотатарських активістів та членів Меджлісу.

На міжнародних майданчиках правозахисники регулярно повідомляють про факти порушень прав людини у Криму.

За останньою інформацією, суд над Салієвим відбудеться сьогодні о 13:30-14:00.

 

ФОТО: Facebook

QHA