ХЬЮСТОН (QHA) -

Жертвами урагану «Харві» і викликаного ним повені в Техасі стали не менше 30 осіб, повідомляє 30 серпня Deutsche Welle з посиланням на The New York Times. За даними видання, мова йде про людей, які загинули за вісім днів урагану, що супроводжувався зливами. Відзначається також, що число жертв стихії може зрости після того, як вдасться обстежити всі райони, що постраждали від стихійного лиха.

У місті Х'юстон, який виявився практично затоплений, була введена комендантська година, чинна до особливого розпорядження з десятої години вечора до п'ятої ранку. Таким чином влада міста намагається запобігти грабежу і мародерству, а також нещасним випадкам на затоплених дорогах. У місті триває евакуація жителів затоплених районів.

За словами мера Х'юстона Сильвестра Тернера, у тимчасовому притулку в міському Конгрес-центрі імені Джорджа Брауна розміщені в цілому близько 10 тисяч осіб. Влада міста також має намір переобладнати в притулок для постраждалих від повені центр «Тойота» у Х'юстоні.

Президент США Дональд Трамп з дружиною у вівторок, 29 серпня, відвідав райони повені у Техасі, щоб оцінити масштаби лиха. У місті Корпус-Крісті, розташованому на узбережжі Мексиканської затоки, Трамп зустрівся з губернатором Техасу Грегом Еботом і заслухав брифінг щодо ситуації в постраждалих від стихії районах.

Президент США назвав ураган «Харві» катастрофою «історичного, жахливого» масштабу і подякував рятувальним службам і медикам за самовіддану роботу з порятунку жертв урагану. Дональд Трамп також запевнив жителів Техасу в підтримці федеральних властей, заявивши, що вони можуть розраховувати на «дуже швидкі дії» Конгресу при виділенні фінансової допомоги. Потім президент попрямував до столиці Техасу міста Остін, де йому доповіли про рятувальні роботи, що ведуться.

Ураган «Харві» загрожує також сусідній з Техасом Луїзіані, яка в 2005 році постраждала від урагану «Катріна». У цьому штаті оголошено надзвичайний стан. Національна метеорологічна служба попередила, що найближчим часом на Новий Орлеан обрушиться тропічний шторм, який може викликати сильну повінь. Зливові дощі особливо небезпечні для міста, оскільки він знаходиться нижче рівня моря, а дренажна система застаріла і не впорається з подібним навантаженням.

Мер Нового Орлеана Мітч Лендрі порадив жителям не покидати свої будинки і запастися продовольством і медикаментами на три найближчих дні. Влада скасувала заняття в школах і оголосили вихідні в держустановах. Експерти побоюються, що економічні збитки від урагану «Харві» можуть бути значно вищими, ніж від «Катріни».

ФОТО: інтернет

QHA