МІНСЬК (QHA) -

У Мінську в готель до українського поета і письменника Сергія Жадана посеред ночі з'явилися співробітники правоохоронних органів. Жадана затримали, а вранці депортували з Білорусі. Про це сам письменник повідомив на своїй сторінці в Фейсбук.

Причиною затримання і видворення з країни послужив той факт, що Сергію Жадану заборонений в'їзд на територію Росії через підозри в «терористичній діяльності», а Білорусь знаходиться в одній візовій зоні з РФ.

За словами письменника, ніч йому довелося провести в камері, а вранці його чекав допит про його «терористичну діяльність» і написання пояснювальних.

- А ось весела історія, що сталась зі мною сьогодні в Мінську. Близько другої ночі до мене в готельний номер нагрянув міліцейський патруль - серйозний і зосереджений. Нічого не пояснюючи, доправили до відділення, почали пробивати по базі, нічого не знайшли. Задзвонили до кгб. Там їм порадили їхати до іншого відділення, Ленінського. В Ленінському знову пробивали по базі, врешті, пояснили - виявляється, мені ще 2015-го заборонено в'їзд на територію РФ (яка прикрість) із формулюванням «за причастность к террористической деятельности». А оскільки Білорусь та Казахстан знаходяться із РФ в одній візовій зоні (не пощастило), то заборона автоматично переходить і до Білорусі з Казахстаном. І якщо неможливість потрапити в Казахстан я ще якось переживу, то за Білорусь прикро. Ночувати довелось у камері. На ранок довго писали пояснювальні, розпитували про тероризм. Зрештою, поставили штамп про заборону в'їзду до Білорусі на невизначений термін, - повідомив письменник.

За підсумками ситуації поет іронічно зазначив, що чекає реакції МЗС України і, наприклад, «розриву дипломатичних відносин» з Білоруссю.

Нагадаємо, в Мінську з 10 лютого проходить міжнародний книжковий ярмарок. Російське видавництво «Книжковий світ» представило на ньому книги, що розповідають про «військові тріумфи» терористів на Донбасі, і літературні твори блогера Олеся Бузини, проте вони були прибрані зі стендів на вимогу організаторів заходу.

QHA