ЄРУСАЛИМ -

Ізраїльська поліція застосувала силу проти палестинців, які здійснювали вечірній намаз біля воріт мечеті Аль-Акса в Єрусалимі. У хід пішли гумові кулі, шумові гранати і сльозогінний газ. Як передає АА, посилаючись на інформацію Червоного Півмісяця Палестини (представництво Міжнародного Червоного Хреста — ред.), повідомляється про 13 поранених.

За повідомленнями очевидців, поліція перешкоджала роботі журналістів і забороняла зйомки на місці подій. Одного з фотокореспондентів затримали і побили.

При цьому співробітники поліції затримали одного з поранених, доставлених у лікарню.

Нагадаємо, конфлікт між палестинцями та ізраїльтянами навколо Храмової гори різко загострився 21 липня, коли влада Ізраїлю обмежила доступ мусульман на п'ятничну молитву до мечеті Аль-Акса. З метою забезпечення безпеки доступ був дозволений жінкам і чоловікам старше 50 років. Це призвело до сутичок палестинців та ізраїльтян, під час яких загинули щонайменше шестеро осіб і сотні отримали поранення.

Спецпосланець ООН на Близькому Сході Микола Младенов у понеділок, 24 липня, після свого виступу на закритому кризовому засіданні Ради Безпеки ООН заявив, що якщо не вирішити суперечку навколо Храмової гори в Єрусалимі до нової п'ятничної молитви, конфлікт може ще більше загостритися.

Джерело і фото: АА

QHA