ВІННИЦЯ (QHA) -

Пізно ввечері 13 березня біля будівлі управління СБУ у Вінницькій області прихильники блокади торгівлі з ОРДЛО провели акцію протесту проти розгону редуту активістів на Донбасі. 

Близько 300 вінничан вимагали відпустити з-під варти затриманих учасників торгової блокади. 

Для того, щоб продемонструвати серйозність своіх намірів, пікетувальники підпалили шини. Ультиматум був таким: до 10-ї годині ранку 14 березня звільнити 43 затриманих на блокаду осіб. 

Присутній на акції командир добровольчого батальйону «Крим» Іса Акаєв сказав, що виконує свою обіцянку, яку особисто давав деяким учасникам блокади. 

— Від початку, коли хлопці зібралися їхати підтримувати блокаду, ми обіцяли, що якщо щось серйозне відбудеться, ми негайно надамо свою допомогу, розповідає Акаєв. Я не вважаю, що підпал шин це найкращий чи найдієвіший метод досягненні своїх цілей, але, на жаль, лише таким чином можна бути почутими. Ми спілкувалася з представниками СБУ та всіляко намагалися пояснити, що ми не вороги, просто сьогодні інакше не виходить. У нас бойовий настрій, але це не означає, що ми виявлятимемо якусь агресію. Все, що ми робили з 2013 року, треба довесті до логічного кінця, хочеться, щоб змінилася країна і било не соромно дивитися в очі нашим дітям. Багато людей віддали за Україну своє життя, і сьогодні їхні діти дивляться, що ми робимо для нашого майбутнього. 

Близько опівночі з активістами зустрівся заступник начальника Управління СБУ у Вінницькій області Роман Лех, який пообіцяв, що усі затримані учасники блокади до ранку будуть звільнені. 

— Ми розмовляли зі своїм керівництвом та заступником глави Верховної Ради,  сказав Роман Лех.  Нами досягнуто домовленості і прийняте рішення відпустити усіх з-під варти. У першій половині дня учасників блокади посадять на потяг.

Після почутого активісти перестали палити шини, але ще кілька годин не розходилися, обговорюючи наявну ситуацію та механізми її вирішення. 

Варто зазначити, що подібні акції протесту також мали місце у Чернівцях, Львові, Рівному, Луцьку та Києві. 

Нагадаємо, залізнична торгова блокада на Донеччині триває вже більше місяця. Активісти не пропускають поїзди з контрольованих бойовиками територій та закликають заборонити торгівлю з окупантами.

QHA