СТАМБУЛ (QHA) -

Турецька поліція затримала терориста, який вчинив розстріл мирних людей у нічному клубі у Стамбулі в новорічну ніч. Про це повідомляє турецьке видання Hurriyet.

39-річний виходець з Узбекистану Абдулкадир Машаріпов, відомий як Абу Мохаммед Хурасані, був затриманий у ході секретної спецоперації.

За даними видання, ця операція проводилася поліцією Стамбула спільно з Управлінням по боротьбі з тероризмом і розвідкою. Терориста знешкодили і заарештували.

Разом із затриманням стамбульського терориста стали відомі подробиці розслідування кривавого теракту у нічному клубі.

Загалом щодо пошуку і затримання терориста було проведено 4 операції співробітниками правоохоронних органів, яких налічується приблизно 1 тисяча осіб.

Разом з Машаріповим під час останньої операції було також затримано ще 4 підозрюваних: 1 чоловік киргиз і три жінки з Єгипту, Сенегалу і Сомалі.

Експертиза квартири, де перебував і був затриманий терорист, тривала приблизно 6 годин.

Як розповіла дружина Машаріпова, терорист із сім'єю зняв будинок у Стамбулі у грудні. 31 грудня ввечері він вийшов з дому, попрощавшись, і нічого не пояснюючи вирушив у невідомому напрямку.

Губернатор Стамбула повідомив, що терорист уже визнав свою провину, а відбитки пальців з місця злочину збіглися з його відбитками.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, в результаті теракту у нічному клубі у Стамбулі загинуло 39 і було поранено 69 осіб. Невідомий увірвався до клубу Reina приблизно о першій годині ночі 1 січня і відкрив безладну стрілянину по людях. На момент події у клубі перебувало від 500 до 600 чоловік.

Влада Туреччини назвали цей напад терористичним актом. 2 січня відповідальність за теракт у Стамбулі взяло на себе угруповання «Ісламська держава».

ФОТО: інтернет

QHA