ЛЬВІВ (QHA) -

У центрі Львова (ринок «Вернісаж»)  археологи з НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України знайшли частину муру Низького замку, що попередньо датується XV-XVI століттям. Про це йдеться у повідомленні «Рятівної археологічної служби» у Facebook.

— На території Низького замку, нині це площа під львівським ринком «Вернісаж», археологічні роботи проводяться вперше. І це вперше нам вдалося локалізувати і побачити мур замкового комплексу. Ми припускаємо, що це може бути частина стіни внутрішньої забудови подвір’я. Наразі складно сказати, до якої саме будівлі її можна прив’язати. Для цього потрібно дослідити більшу площу, — зазначив працівник Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Микола Шніцар.

Археологи припускають, що знайдений мур був частиною замкового комплексу і був зведений під час однієї з перебудов замку.

Довідка: Найдавніші відомості про історію замку можна знайти у праці львівського історика XVII ст., бургомістра Бартоломея Зиморовича. Князь Лев Данилович, проживши зиму на Високому замку, переніс свій двір до збудованого ним Низького замку у долині Полтви. Ці події Зиморович датує 1270-ми роками.

QHA