СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Адвокат Едем Семедляєв на своїй сторінці у Facebook повідомив про нові обшуки в будинках кримських татар у Сімферополі, на вулиці Дарвіна і вулиці Хайрі Емір-заде, 33.

9:20. Господиня будинку, де пройшов обшук, Асене Месератова розповіла деталі події. Вона зазначила, що силовики увірвалися з обшуком о 6:30 ранку (5:30 за Києвом).

8:55. По вулиці Дарвіна закінчився обшук. Силовики зазначили, що жінку, яка сіла в одну з "Газелей", везуть до слідчого комітету. У "Кримській солідарності" повідомили, що швидше за все жінка, яку силовики відвезли в комітет, господиня будинку, де проходив обшук.

8:19. Адвокат Еміль Курбедінов на своїй сторінці у Facebook прокоментував проведення обшуків і додав, що окупанти проводять обшуки в будинках кримських татар через те, що "їхні діти воюють в АТО".

— Одним сказали, що їхні діти воюють в АТО, іншим — що вступили до "Правого сектору"...,  написав він.

У будинку на вул. Хайрі Емір-заде, 33 перебувають 2 жінки з 5 маленькими дітьми. У двір загнали дві білі "Газелі" і на вулиці стоїть ще одна "Газель". Обшук відубвся на обох поверхах будинку. Сусіди і родичі не могли увійти у двір. Їх не пускали, посилаючись на те, що тривають слідчі заходи.

У будинку перебувають Месератова Асене (господиня будинку) і її двоюрідний брат Булатов Алі.

Громадське об'єднання «Кримська солідарність» розмістило відео, в якому очевидець обшуку, двоюрідний брат Асене Месератової повідомляє, що люди, які проводять обшук, не увійшли, заявивши, що тривають «слідчі дії».

За другою адресою (вул. Дарвіна) проживає свекруха Асене Месератової. Там теж тривають «слідчі заходи». Біля будинку дві білі "Газелі".

Нагадаємо, що 23 листопада в анексованому Криму відбулися обшуки в будинках кримськотатарських активістів у Сімферополі і у с. Ближнє піж Феодосією, в ході яких російські силовики затримали Асана Чапуха, Бекіра Дегерменджі, Казима Аметова, Руслана Трубача. Під час затримання 23 листопада загинула 83-річна ветеран кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

Пізніше «суди» заарештували активістів до 15 січня 2018 року. В СІЗО у Бекіра Дегерменджі і Асана Чапуха різко погіршився стан здоров'я.

QHA