РІВНЕ (QHA) -

У прокуратурі Рівненської області повідомили, що 46-річний житель Донецької області протягом двох місяців у 2017 році допомагав терористам збирати інформацію про переміщення, дислокацію українських військовослужбовців та техніки, які беруть участь у зоні АТО.

Бойовики використовували ці дані для того, щоб здійснювати обстріли населених пунктів на сході України. У червні цього року інформатора було затримано за місцем його проживання.

У подальшому справу доручили розслідувати рівненським правоохоронцям.

— Таку підслідність визначила Генеральна прокуратура, – пояснює прес-секретар прокуратури Рівненської області Людмила Суржук.

Рівненський міський суд 11 грудня 2017 року визнав інформатора винним за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України та засудив до п’яти років позбавлення волі, при максимальній мірі покарання – до 15 років ув’язнення.

— Вирок ще не набув чинності. Адже обвинувачений має право на подання апеляції. Для цього є 30 днів, – додає Людмила Суржук.

Засуджений поки що перебуває у СІЗО.

Нагадаємо, бойовики терористичного угрупування «ДНР» порушують режим роботи пунктів пропуску на Донбасі. Про це повідомили в прес-центрі штабу АТО в Facebook.

QHA повідомляло, що бойовики зірвали відкриття першого автомобільного контрольно-пропускного пункту пропуску «Золоте» в Луганській області. Раніше контактна група підтримала ініціативу голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Ертугрула Апакана про відкриття КПВВ «Золоте» 20 жовтня. Переговори щодо відкриття контрольно-пропускного пункту тривали півтора роки. Бойовики постійно блокували рішення або зривали відкриття.

QHA