РІВНЕ (QHA) -

У Рівному близько о пів на третю ночі було обстріляно управління патрульної поліції — постраждав дах приміщення, обладнаного під спортзал. Всередині нікого не було. Але на той час у своєму кабінеті спав головний «коп» Рівного Сергій Мерчук. Одна з його версій це тиск на роботу патрульних. Але у Головному управлінні Нацполіції Рівненської області розповіли, що розглядаються й інші версії. Наразі у місті та в області оголосили план «Перехоплення». Вночі були задіяні всі наявні екіпажі патрульної поліції.

Як розповів заступник начальника обласної поліції Олександр Панасюк, після отримання повідомлення від чергового патрульної поліції про вибух на місце події були направлені слідчо-оперативна група та вибухотехнічна лабораторія. На місці правоохоронці встановили, що виявлений предмет є частиною гранатомету РПГ-22.

— На вулиці Котляревського біля будинку №12 було виявлено предмет, зовні схожий на тубус від гранатомету. Також на одному із гаражних приміщень, яке належить Управлінню патрульної поліції, віднайдені пошкодження, характерні для спрацювання вибухового предмету, — зазначив Олександр Панасюк.

На даний момент у Рівному працюють спеціальні групи для виявлення зловмисників. За фактом хуліганства, вчиненого із застосуванням вогнепальної зброї, розпочато досудове розслідування за ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України. Громадян просять бути пильними, зберігати спокій та з розумінням ставитися до заходів, які проводяться для виявлення зловмисників.

Начальник патрульної поліції Рівного Сергій Мерчук каже, що на території управління на той момент перебував заступник командира роти, але злочинців вони не виявили. Також Сергій розповідає, що погроз не було, але, можливо, це були наслідки їхньої роботи.

— Я все-таки думаю, що це пов’язано із роботою патрульної поліції у місті Рівному, з принциповою позицією, хоча все може бути. Наше управління найбільш вигідно розташоване для нанесення якогось удару. Найлегше було наносити удар по нас, ніж по інших поліцейських приміщеннях, можливо, з цим і пов’язано, пояснює Мерчук.

У той же час начальник Департаменту патрульної поліції Євген Жуков зазначив, що всі 28 управлінь патрульної поліції України працюють у посиленому режимі. Він також оприлюднив фото напису на гранатометі, на якому було написано «За УНА-УНСО, За Білого Сашка».

Проте побратими застреленого у березні 2014 року координатора «Правого сектора» в Західній Україні Олександра Музичка заперечують свою причетність до даного злочину. Зокрема один із побратимів Сашка Білого Ярослав Гранітний зазначив, що розцінює цей випадок як провокацію проти УНА-УНСО.

ФОТО: QHA та Євгена Жукова

QHA