РІВНЕ (QHA) -

У четвер, 22 лютого, у редакцію журналістів-розслідувачів кинули запалювальну суміш. Це сталося близько о пів на восьму. І на той час там ще знаходилися працівники.

Як розповідає журналістка «Четвертої влади» Анна Калаур, невідомий чоловік кинув два коктейлі Молотова. Журналісти одразу почали гасити пожежу. На щастя, ніхто не постраждав – обгоріло приміщення.

Заступник редактора порталу Антоніна Торбіч кореспонденту QHA розповіла подробиці події. У той час, за її словами, в приміщенні були четверо людей — з них троє журналістів.

Ми сиділи на другому поверсі. Почули, що відкриваються двері. Думали, що це гості до нас прийшли. Сказала сину піти подивитися. Потім почули звуки. Син прибіг та сказав, що приміщення підпалили. Пожежу ми вирішили гасити самі. Було багато диму. Одразу подзвонили рятувальникам та поліції. Але до їхнього приїзду ми гасили своїми силами, бо боялися, що вибухне котел чи що пожежа перекинеться на другий поверх, — каже Антоніна Торбіч.

Торбіч впевнена, що підпал безпосередньо пов'язаний з розслідувальною діяльністю видання.

Однозначно це пов’язуємо з журналістською діяльністю. Останнім часом висвітлюємо багато таких тем, які багато кому можуть бути неприємні — це незаконні будівництва, це корупція у різних сферах життя, зловживання з коштами. Ми вважаємо це спробою нас залякати, — додає вона.

Зовсім нещодавно сайт «Четвертої влади» припинив роботу — був обкрадений офіс компанії-хостера, яка надає послуги журналістам. Нині ці дві події журналісти пов’язують між собою.

Перша реакція — що хотіли нам нашкодити. Але там знаходилися й інші сайти. Ми не наполягали на цій версії. Доказів того, що це саме нам хотіли нашкодити не було. Але минає менше тижня і нам вже фізично хочуть нашкодити. То тут треба бути сліпим, щоб це не побачити, — зазначає Антоніна Торбіч.

Як говорять журналісти, зловмисник був один.

У поліції за фактом умисного пошкодження майна шляхом підпалу розпочали досудове розслідування за попередньою правовою кваліфікацією частини 2 статті 194 Кримінального кодексу України. Палія розшукують. 

Фото Інни Білецької

QHA