РІВНЕ (QHA) -

Співробітники СБУ прийшли до Рівненської облради, щоб вилучити документи, які стосуються винесення на сесію окремих рішень депутатів, які суперечать Конституції України. Це зокрема звернення до вищого керівництва держави щодо розподілення повноважень між урядом та місцевими радами. Як виявилося, минулого року в облраді фігурували два подібних рішення — 17 червня, ініціатором якого був депутат Микола Кучерук та 4 листопада від депутата Олександра Васильєва, який пропонував поправку щодо питання бурштину. Але тоді депутати не підтримали цих звернень.

— За дорученням слідчого Генеральної прокуратури Печерський районний суд м. Києва виніс ухвалу, згідно з якою у Рівненській обласній раді проходило вилучення документів стосовно прийнятих минулого року окремих рішень. Я не можу сказати, яких саме рішень. Думаю, СБУ вже оприлюднила інформацію. Працівники апарату надали документи, які їх цікавили,  розповів голова Рівненської облради Микола Драганчук.

В СБУ повідомили, що на спільному брифінгу голова СБУ Василь Грицак та генпрокурор Юрій Луценко оголосили про викриття агентурної мережі Російської Федерації для дестабілізації ситуації в Україні, одним із напрямків цієї діяльності є лобіювання штучних ініціатив федералізації України, створення так званих спеціальних економічних зон, виборності губернаторів та керівників регіональних правоохоронних органів, відновлення економічних зв’язків із Росією та надання російській мові особливого статусу.

— Правоохоронці вивчають документи, згідно з якими 16-го року окремими депутатами виносилися питання, які порушують Конституцію України,  повідомила кореспонденту QHA прес-секретар УСБУ у Рівненській області Інна Ілючок.

За результатами слідчих дій у Рівненській обласній раді співробітники СБУ вилучили проекти рішень, протоколи. Обшуки проводилися і в інших обласних радах. 

QHA