АУГСБУРГ (QHA) -

Понад 54 тисяч жителів міста Аугсбурга на півдні Німеччини повинні покинути свої будинки у неділю, 25 грудня, через те, що в центрі міста виявлена ​​величезна британська авіабомба часів Другої світової війни.

Як повідомляє джерело, бомба вагою в 1,8 тонни була скинута на Аугсбург під час бомбардування у 1944 році, у результаті чого він був майже повністю зруйнований.

Центр міста оточений сьогодні зранку. Місцеві жителі повинні були покинути його до 10 ранку за місцевим часом (11 — за київським). Місцева влада повідомила, що проїзд у громадському транспорті в день евакуації — безкоштовний. У навколишніх школах і спортзалах відкриті центри для прийому евакуйованих людей та їхніх домашніх тварин.

Операція зі знешкодженню бомби запланована в період між 14:00 і 15:00 за місцевим часом. Забезпечувати безпеку під час нейтралізації заряду будуть близько 900 поліцейських і кілька сотень пожежників.

Нагадаємо, що в Німеччині нерідко знаходять снаряди часів Другої світової. Зазвичай вони благополучно нейтралізуються, проте у 2010 році при спробі знешкодити стару бомбу троє вибухотехніків загинули.

У грудні 2011 року в місті Кобленці на заході Німеччини відбулася наймасштабніша з моменту закінчення війни операція зі знешкодження бомби, коли були розряджені два знайдених на дні Рейну снаряда.

ФОТО: інтернет

QHA