МОСКВА (QHA) -

У будинку у російської правозахисниці та журналістки Зої Светової в Москві сьогодні з ранку поліцейські проводять обшук. Про це в Фейсбук написала адвокат Ганна Ставицька, яка займається правовим захистом Светової.

— Зоя каже, що об 11 постукали в двері, вона запитала хто, їй сказали, що принесли повістку і попросили розписатися, коли вона відкрила двері, увійшли 10 осіб і оголосили постанову про обшук. Зоя одразу зателефонувала мені. Обшук поки що проводиться.

За словами адвоката, її підзахисну обшукують у справі про «розкрадання коштів у держави і ВАТ" Апатит"», порушеній російськими правоохоронцями ще у 2003 році. Саме за цією справою були звинувачені топ-чиновники компанії ЮКОС, зокрема, Михайло Ходорковський, який згодом був засуджений до дев'яти років в'язниці.

Зоя Светова неодноразово виявляла рішучу підтримку Україні в протистоянні агресії РФ і засуджувала затримання активістів в окупованому Криму. Зокрема, звинувачення російським судом Олега Сенцова в спробі підірвати пам'ятник Леніну в одній із своїх публікацій вона назвала «божевільною несправедливістю та кафкіанським абсурдом».

ФОТО: інтернет

QHA