РИМ -

У результаті аварії судна з біженцями біля берегів Лівії пропали безвісти 146 осіб.

Представник Міжнародної організації з міграції Флавіо ді Джакомо повідомив, що іспанський військовий корабель, що курсував у водах Середземного моря, врятував біженця з Гамбії, який і розповів про чергову трагедію.

За словами гамбійця, на затонулому судні знаходилися 147 осіб, у тому числі п'ятеро дітей і кілька вагітних жінок. Біженець був переданий співробітникам Служби берегової охорони Італії та доставлений на острів Лампедуза.

— Якби не врятований біженець, ми б і не дізналися про чергову трагедію в водах Середземного моря, — зізнається ді Джакомо.

Як виявилося, судно вийшло з порту Сабрата на захід від лівійської столиці Тріполі два дні тому.

З моменту повалення і вбивства під час збройного конфлікту в 2011 році лідера країни Муаммара Каддафі Лівія переживає період кризи. У результаті розбіжностей у державі виникло кілька осередків сили. Крім того, на територію Лівії проникли загони терористичних організацій ІДІЛ і аль-Каїди, а зростання тероризму призвело до збільшення потоку біженців з країни. Через відсутність у Лівії єдиної влади, яка б могла контролювати нелегальну міграцію, територія країни стала головним транзитним шляхом для біженців і переселенців з Африки, які прямують до Європи.

Джерело: АА

ФОТО: інтернет

QHA