СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Вранці 4 травня працівники ФСБ проводять обшук у будинку Тофіка Абдулгазієва у Сімферополі (вулиця Нова, 28). Про це написала активістка Анна Богачева на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

Після обшуку Тофік Абдулгазієв заявив, що силовики шукали у нього в будинку документи якоїсь зниклої людини.

— З цією людиною я ніяк не пов'язаний. Вони нічого не знайшли. Комп'ютер і телефони не забрали. Вели себе чемно, надягли на ноги бахіли і зайшли до будинку, — зазначив кримчанин у відеокоментарі кримському активісту Ремзі Бекірову.

Однак пізніше силовики повернулися і відвезли Тофіка Абдулгазієва на допит.

Зараз кримський татарин уже вдома.

Нагадаємо, вранці 13 квітня в Бахчисараї (окупований Росією Крим) російські силовики увірвалися з обшуками до будинку двох кримських татар Сейдамета Мустафаєва і Ризи Муждабаєва. До обшуків, крім ОМОНу, були залучені представники Росгвардії.

Пізніше російські силовики побили кийками кримських татар, які прийшли підтримати сусідів. За словами очевидців, вони чули постріли. Одна людина була госпіталізована.

Стало відомо, що Сейдамет Мустафаєв після проведеного у нього вдома обшуку був затриманий. Ще п'ятьох — сина і батька Мустафу і Шевкета Абдураманових, Ескендера Меметова (сина політв'язня Ремзі Меметова), Ремзі Зудієва і Мідата Муждабу — також затримали і відвезли до місцевого відділення поліції.

Пізніше повідомили про затримання ще двох мусульман — Аметхана Умерова та Азіза Азізова.

Окупаційні правоохоронці стверджують, що обшуки в будинках, затримання і побиття кримських татар у Бахчисараї вранці 13 квітня були «плановими заходами» з «виявлення та затримання осіб, причетних до діяльності забороненої в Росії організації».

ФОТО: інтернет

QHA