КИЇВ (QHA) -

Суд заарештував чотирьох «чорних» трансплантологів з Туреччини, затриманих у Києві кількома днями раніше. У заарештованих торговців людськими органами є право внесення застави на загальну суму понад 72 млн грн, повідомляє прес-служба ГПУ.

— За клопотанням прокуратури Київської області громадянину Туреччини, який є організатором злочинного угруповання, яке вербувало громадян для трансплантації органів, обраний запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 40 млн грн. Другий громадянин Туреччини також знаходиться під арештом з альтернативою внесення застави у розмірі 32 млн грн. Громадянці України обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою внесення застави, а громадянину України — без альтернативи внесення застави, — уточнюється в повідомленні.

При цьому додається, що всім чотирьом зловмисникам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 149 (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) КК України.

Нагадаємо, "чорних трансплантологів" затримали правоохоронні органи 11 квітня. Злочинна група діяла з вересня 2015 року. Через інтернет підозрювані шукали постраждалих, перевага віддавалася людям з важким матеріальним становищем, які потім залежали від зловмисників.

За скоєне кримінальне правопорушення підозрюваним загрожує позбавлення волі від 8 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

У даний час досудове розслідування триває, проводяться активні слідчі дії, встановлюється причетність інших осіб до зазначеного кримінального злочину.

ФОТО: інтернет

QHA