ЧОНГАР (QHA) -

Співробітники прикордонного управління ФСБ Росії на кордоні з окупованим Кримом затримали громадянина України — 19-річного Сеїт-Ібраїма Зайтуллаєва. Про це повідомляє кримське інформаційне агентство з посиланням на прикордонне управління ФСБ.

За заявами зі спецслужби, кримський татарин намагався потрапити на територію півострова в обхід пропускного пункту окупантів. За результатами допиту громадянина України співробітники ФСБ заявили, що той більше року входив до складу кримськотатарського батальйону ім. Номана Челебіджихана, який нібито «готував диверсійно-терористичні акти у Криму».

— В ході опитування порушника з'ясувалося, що він більше року входив до складу кримськотатарського батальйону ім. Номана Челебіджихана. Зайтуллаєв розповів, що у батальйоні здійснюється підготовка фахівців для проведення диверсійно-терористичних актів у Криму, зокрема на території російських пунктів пропуску через державний кордон, сказано у повідомленні окупантів.

Окупантами стосовно затриманого було порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 322 КК РФ — незаконне перетинання державного кордону Російської Федерації.

Пізніше затриманий кримський татарин був перевезений в ізолятор у Сімферополі, де, за повідомленнями російських ЗМІ, «з ним працюють слідчі».

Координатор Громадянської блокади Криму і фактичний головнокомандувач кримських батальйонів Ленур Іслямов у коментарі журналісту Антону Наумлюку підтвердив, що Зайтуллаєв перебував у складі батальйону, однак зазначив, що два місяці тому від справ батальйону він був "звільнений". Також Іслямов розповів, що Зайтуллаєв мав намір вступати до технологічного інституту на території материкової України.

Нагадаємо, 13 лютого відбулася зустріч міністра оборони України, генерала Степана Півторака і народного депутата України, голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова. Міністр оборони запевнив, що ЗСУ виявили готовність розглянути заяви членів громадського об'єднання «Аскер» і згідно із законодавством дозволити служити в армії України у складі кримського підрозділу бригади морської піхоти ВМС.

QHA