АНКАРА -

Генеральний штаб Збройних сил Туреччини 25 квітня підтвердив завдавання авіаударів по позиціях сирійських курдів — членів забороненої в країні Робітничої партії Курдистану (РПК) на півночі Іраку.

Іракський Синджар і сирійський Карачох стали лігвом сепаратистської терористичної організації (РПК) та її відгалужень, які здійснюють теракти і напади на наших військовослужбовців і мирних громадян. З метою знищення цих гнізд, які загрожують єдності нашого народу, цілісності і безпеці країни, використовуючи наші права у рамках міжнародних норм, 25 квітня о 2:00 за київським часом була здійснена повітряна операція в районі Синджара на півночі Іраку і Карачоха на півночі Сирії, цитує АА повідомлення турецького військового відомства.

Командування курдських «Загонів народної самооборони» (YPG) у вівторок вранці заявило про загиблих від авіаудару сил Туреччини по позиціях курдських бойовиків на північному сході Сирії.

А медіацентр Патріотичного союзу Курдистану повідомив, що турецькі літаки завдали авіаудар у районі Синджар на півночі Іраку по одній з баз забороненої у Туреччині Робітничої партії Курдистану (РПК). В результаті атаки загинули п'ятеро курдів.

У повідомленні Генштабу наголошується, що «ЗС Туреччини продовжить боротися з тероризмом як всередині країни, так і поза її межами».

Анкара вважає YPG терористичною організацією, пов'язаною з РПК.

Туреччина раніше критикувала США за поставки зброї сирійським курдам, яких Вашингтон вважає своїми союзниками у боротьбі з терористичним угрупуванням «Ісламська держава».

Після відновлення у Туреччині в липні 2015 року збройного конфлікту з РПК в результаті нападів курдських терористів загинули близько 900 військових і поліцейських, а також понад 300 цивільних осіб.

Джерело і фото: АА

QHA