ДОНЕЦЬК (QHA) -

Проросійські терористи оголосили про введення власних «адміністрацій» на українських підприємствах в ОРДЛО. Про це повідомляє російське видання «Інтерфакс».

— На підприємствах з українською юрисдикцією в ДНР з 00.00 годин 1 березня вводиться зовнішнє управління,  повідомили з так званого «Радміну» терористів «ДНР».

У той же час з незаконного формування «ЛНР» повідомили, що відтепер, завдяки зовнішньому адміністратору терористів, «податки з цих підприємств будуть надходити до бюджету республіки».

Довідка: на окупованій бойовиками території України на даний момент працюють Єнакіївський металургійний завод і Харцизький трубний завод, що входять до групи «Метінвест», а також Ясинуватський і Макіївський коксохімічні заводи та Донецький металургійний завод, що входять у групу «Донецьксталь», а також Алчевський меткомбінат. Також там розташовані понад 20 діючих шахт, які інтегровані в енергетику України. На всіх цих підприємствах заробітна плата співробітникам видається у гривнях на банківські картки українських банків.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, своїм «розпорядженням» від 27 лютого терористи ОРДЛО зобов'язали підприємства України до 1 березня укласти договори з податковими агентами незаконних псевдореспублік. У разі невиконання «указу» бойовики мають намір замінювати на підприємствах нинішнє керівництво підконтрольними собі тимчасовими адміністраціями.

У інтерв'ю 20 лютого Арсен Аваков заявив, що поставки сировини з окупованих територій Донбасу жодним чином не поповнюють скарбницю терористичних формувань «ДНР» і «ЛНР», оскільки місцеві підприємства, зокрема ті, що знаходяться на окупованій території, повністю інтегровані в економіку України і платять податки до держбюджету. Він зазначив, що підприємства ДТЕК розплачуються з працівниками за допомогою українського банку, що означає, що дані гроші не виходять з економіки України.

Акція «блокади торгівлі з окупантами» розпочалася 25 січня, коли активісти заблокували залізницю Луганськ-Лисичанськ-Попасна на ділянці Гірське-Золоте, а також станцію Світланове із закликами про припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. 26 січня прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом блокування залізниці у Луганській області на лінії розмежування.

Пізніше міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що активісти блокади поставок сировини з окупованих районів Донбасу своїми діями фактично допомагають сепаратистам відібрати контроль над промисловістю на непідконтрольній Україні території.

ФОТО: інтернет

QHA