МІНДАНАО (QHA) -

На острові Мінданао в Філіппінах сталися бойові зіткнення між філіппінськими силовиками і терористами «Ісламської держави». У зв'язку з цим президент Філіппін Родріго Дутерте ввів військовий стан у південній частині країни.

Про це повідомляє газета The Guardian.

Як стало відомо, бойовики, пов'язані з ІДІЛ, проїхали по Мінданао, обезголовили главу місцевої поліції, влаштували підпали, викрали католицького священика і його прихожан. Всього в заручниках опинилися 14 осіб, а убитих, щонайменше, 21.

The Guardian пояснює ці події так:

— Найбільша католицька нація в Азії може потрапити до зростаючого списку країн, які стикаються з поширенням впливу ісламської державної групи в Сирії та Іраку.

Насильство на Мінданао почалося 23 травня, після того, як армія вторглася в притулок Існілона Хапілона, командувача угрупованням бойовиків «Абу Сайяфа», яка присягнула на вірність ІДІЛ. Хапілон знаходиться в списку найбільш розшукуваних терористів у Вашингтоні. За інформацію, яка приведе до його затримання, пропонується нагорода в розмірі $ 5 млн.

Президент Дутерте не виключає, що розгорне режим воєнного стану по всій країні.

Як повідомляло QHA, терористична організація «Ісламська держава» взяла на себе відповідальність за теракт, який був здійснений у ніч на 23 травня на стадіоні в Манчестері.

ФОТО: The Atlantic, Twitter

QHA