КВЕБЕК (QHA) -

Шість осіб було вбито і вісім поранені в результаті стрілянини в мечеті провінції Квебек на вечірній недільній молитві, повідомляє Reuters.

Поліція Канади передає, що затримали двох підозрюваних, але не уточнює, хто саме стріляв і які мотиви злочинців.

Очевидець розповів Reuters, що троє озброєних людей увірвалися до Ісламського культурного центра у Квебеку під час вечірньої молитви. У будівлі на той момент знаходилося близько 40 осіб.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо назвав розстріл, що забрав у неділю шість життів в мечеті міста Квебек, "терористичною атакою на мусульман".

— Ми засуджуємо цей терористичний напад на мусульман у місці для богослужіння... Канадці-мусульмани — важлива частина нашої нації, і цим бездушним актам немає місця в нашому суспільстві, наших містах і нашій країні, — заявив Трюдо.

"Актом тероризму" назвав подію парламентарій-ліберал Грег Фергус.

— Слова мають значення, і мова ненависті призводить до наслідків! — написав депутат у Twitter.

Мер Нью-Йорка Білл де Блазіо сказав, що після стрілянини у Квебеку поліція посилила охорону мечетей найбільшого міста США.

У минулі вихідні прем'єр Трюдо заявив, що Канада готова приймати біженців після того, як президент Дональд Трамп обмежив в'їзд до США громадянам семи переважно мусульманських країн. Рішення американського лідера породило сум'яття і невдоволення в світі та гнівну реакцію з боку союзників на Заході, Близькому Сході та в Азії.

Інциденти в канадській провінції Квебек, пов'язані з ісламофобією, стали частими в останні роки.

Тема нікаба (майже повністю закриває обличчя жіночого головного убору, — ред.) стала на порядку федеральних виборів 2015 року, особливо у франкофоному Квебеку. Більшість виборців схвалили заборону на його носіння при прийнятті громадянства країни.

ФОТО: Reuters

QHA