КЕРЧ (QHA) -

Судновласник покинув судно «Moryak» з дванадцятьма моряками на борту під Керчю напризволяще.

Моряки звернулися по допомогу до інспектора ITF у Новоросійську Ольги Ананьїної.

У заяві екіпажу сказано, що судно вийшло 18 вересня з Севастополя в напрямку турецького порту Бандирма з вантажем льону вагою 1400 тонн. Серед членів екіпажу — сирієць, двоє українців і росіяни. Коли «Moryak» дійшов до Босфору, від судновласника надійшло розпорядження іти до Керченської протоки. Теплохід досі перебуває там.

— За час нашої стоянки у протоці у 12 милях від берега вода доставлялася нерегулярно. Засоби гігієни закінчилися, немає робочого одягу, технічного постачання, але найголовніше: продукти повністю закінчилися вже 5 листопада. Екіпаж голодує... Можливості зійти на берег немає, стоїмо із закритим кордоном, йдеться у заяві.

Судновласник не виплачував морякам зарплату з березня і відмовився оплатити витрати агента і портові внески. Його борг склав 88 тисяч доларів за вісім місяців.

За словами інспектора, контракти моряків підписані з міфічною компанією Bexley Group, менеджером якої є українська компанія «Посейдон», колективного договору на судні немає. Вона заявила, що в документах, отриманих від капітана судна, зазначено, що всі розпорядження виконуються двома представниками судновласника: Чистяковим і Монастирським. Однак із ними не можуть зв'язатися.

Ананьїна заявила, що морякам надав допомогу страховий клуб British Steamship, який купив і доправив продукти на судно. Співробітникам клубу вдалося вийти на зв'язок із капітаном і навіть додзвонитися до Монастирського, але поки безрезультатно.

Наразі вирішується питання про виплату боргу і зміну екіпажу.

Джерело: Благодійна організація «Ассоль»

QHA