СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Двох співробітників "Ради міністрів" окупованого Криму засудили за майнінг криптовалюти, який вони здійснювали прямо на робочому місці.

За інформацією слідства, з вересня і до жовтня 2016 року двоє чиновників встановили на робочі комп'ютери програми, що дозволяють «добувати» біткоіни. Зароблену валюту чоловіки переводили на гаманець Webmoney, а після виводили її в рублі. Загальна сума прибутку двох майнерів склала більше 15 тисяч рублів. При цьому для «добування» біткоінів чиновники витратили більше 11,1 тисячі кВт і збільшили рахунок окупантів за електроенергію на 57 тисяч рублів.

Російські силовики звинуватили їх у зловживанні посадовими повноваженнями, але під час проведення попереднього слідства обидва екс-чиновника відшкодували завдані збитки і підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя вирішив припинити кримінальне переслідування, згідно з яким кожен з них мав сплатити по 30 тис. рублів штрафу.

Це не перший випадок, коли у "Раді міністрів" окупованого Криму співробітники незаконно добувають криптовалюту. У 2017 році за це покарали двох співробітників відділу управління інформаційними технологіями. Тоді чоловіки організували криптоферму в підвалі будівлі і переводили зароблені гроші на ківі-гаманець.

Про те, чи пов'язані ці два випадки між собою, окупанти не повідомляють.

Раніше QHA писало, що окупанти збираються заробляти в Криму на блокчейні.

Джерело: АН-Крим

QHA