КИЇВ (QHA) -

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ підтвердила, що три дні тому житловий сектор Авдіївки був обстріляний із РСЗО БМ-21 «Град». Обстріл вівся з південного і південно-східного напрямку. Про це йдеться у звіті СММ, розміщеному на офіційному сайті організації. І хоча СММ не вказує прямо, хто стріляв, однак, виходячи з напрямку прильоту ракет, можна зробити висновок, що обстріл вівся з території, окупованої російсько-терористичними військами.

Спостерігачі зафіксували два місця ударів у Авдіївці в результаті нещодавніх обстрілів. Так, на вулиці Бєлінського, 13, команда місії бачила пошкодження, викликані прямим влучанням снаряду в секцію даху, що виходить на південно-південний схід. За оцінками спостерігачів, снаряд пробив дах і вибухнув усередині будинку, пошкодивши стелю і несучі конструкції стін в одній з кімнат. Двоє місцевих жителів незалежно один від одного повідомили місії, що обстріл вівся близько полудня 26 березня.

Спостерігачі виявили фрагменти ракети РСЗВ БМ-21 «Град», яка була випущена з південно-південного сходу.

— За оцінками СММ, пошкодження виникли у результаті влучання ракети реактивної системи залпового вогню (РСЗВ; БМ-21 «Град», 122 мм), випущеної з південно-південного сходу. Спостерігачі бачили три металевих фрагменти, за їхніми оцінками, корпусу ракети РСЗВ (БМ-21).

Спостерігачі також зафіксували пошкодження сусідніх будівель: стін і вікон будинків №№ 24 і 26 на тій же вулиці, а також даху і вікон будинку № 11.

Ще одне місце удару було виявлене на звалищі на вулиці Островського. Члени патруля Місії бачили одну воронку у м'якому грунті і визначили, що вона утворилася від розриву ракети РСЗВ (БМ-21), випущеної з південно-південного сходу. Спостерігачі також бачили осколкові ушкодження вікон, стін і дахів у шести будинках на південному боці вулиці, приблизно у 50 м на північ від місця удару.

Про те, що опівдні 26 березня бойовики обстріляли житловий сектор Авдіївки, в той же день на своїй сторінці у Facebook повідомив і голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський:

— Близько години тому російські окупанти обстріляли з Градів житловий район старої Авдіївки. Пошкоджено 9 приватних будинків по вул. Бєлінського, Добролюбова і Колосова. Характер пошкоджень наразі з'ясовується. За попередніми даними, ніхто з мирних жителів не постраждав.

Інформацію про обстріл бойовиками Авдіївки 26 лютого на своїй сторінці у Facebook розмістив і прес-центр штабу АТООднак за інформацією штабу обстріл вівся з використанням РСЗВ «Град-П» (а не БМ-21, як зазначено в звіті ОБСЄ*).

— Близько 12:00 житлові квартали старої Авдіївки були обстріляні зі 122-міліметрового переносного реактивного комплексу «Град-П». Обстріл вівся з району селища Мінеральне, підконтрольного військовим формуванням ОРДЛО. Відомо про 17 факти руйнувань будинків місцевих жителів. Один з пострілів влучив у житловий будинок по вулиці Бєлінського, 13. В результаті влучання будівля була зруйнована. Постраждалих немає. У момент обстрілу сім'я, яка проживає за даною адресою, в будинку не перебувала.

Як повідомляло QHA, загострення бойових дій в районі Авдіївки триває вже два місяці. Вранці 29 січня російсько-сепаратистські війська спробували перейти в атаку в районі промзони Авдіївки, але військовослужбовці ЗСУ успішно її відбили. Відтоді бойовики час від часу робили безуспішні спроби атакувати наші позиції.Також сепаратисти весь цей час обстрілювали з різного роду важкого озброєння не тільки бойові позиції ЗСУ поблизу Авдіївки, а й житлові квартали міста. Внаслідок обстрілів протягом декількох днів на початку лютого місто було знеструмлено, в ньому було відсутнє тепло- і водопостачання. Згодом воно частково було відновлене, але постійні обстріли призводять до того, що забезпечення міста регулярно переривається.

*БМ-21 «Град» — радянська реактивна система залпового вогню на базі автомобіля Урал-375. «Град-П» («Партизан») — радянська переносна реактивна пускова установка

ФОТО: прес-центр штабу АТО (на фото — зруйнований будинок в Авдіївці по вул. Бєлінського, 13)

 

QHA