ІДЛІБ -

Міністр охорони здоров'я в тимчасовому уряді Сирії Феррас Джунді повідомив, що у результаті хімічної атаки режиму Асада в населеному пункті Хан Шейхун сирійської провінції Ідліб загинули понад 100 мирних жителів. Ще 500 осіб постраждали, серед них — діти.

За словами чиновника, під час рятувальних операцій після атаки Управління цивільної оборони та лікарня в Ідлібі піддалися ударам сил Башара Асада.

До Туреччини через КПП «Джілвегезю» доставлені 15 постраждалих від застосування хімічної зброї. На прохання сирійської опозиції, з турецької провінції Хатай до Ідлібу спрямовані 30 машин швидкої допомоги.

Режим Асада за останні 10 днів застосував хімічну зброю проти мирних жителів Сирії тричі. У місті Хама 25 березня у результаті чергової атаки загинули два і постраждали 30 осіб.

Уряд сирійського президента Башара Асада заперечує заяви про застосування хімічної зброї та звинувачує повстанців у використанні заборонених видів зброї.

Проведене під егідою ООН розслідування показало, що урядові сили як мінімум тричі використовували хімічну зброю в період з 2014 по 2015 рік.

Росія забезпечувала Асаду значиму військову і дипломатичну підтримку під час шестирічного протистояння в Сирії.

Джерело: АА

QHA