КИЇВ (QHA) -

Радник президента Юрій Бірюков вважає, що пожежа і вибухи на складах боєприпасів у Калинівці Вінницької області здійснили за допомогою безпілотного літального апарату.

Про це він повідомив на своїй странцу у Facebook.

— Боєць з одного з постів встиг доповісти про дивний звук. Через кілька секунд почалися розриви на відкритому майданчику. Периметр охоронявся надійно, так що так схоже на безпілотник. І так, СБУ намагалася перехопити. Кажуть, неофіційно, що когось навіть затримали напередодні. Але хтось прорвався, розповідає Бірюков.

У коментарі QHA прес-секретар СБУ Олена Гітлянська повідомила, що Військова прокуратура Центрального регіону внесла до ЄРДР інформацію про події на складах у Вінницькій області з попередньою кваліфікацією за статтею 113 Кримінального кодексу (диверсія).

У відповідь на прохання прокоментувати інформацію про звуки безпілотника, Гітлянська повідомила, що подібна інформація в СБУ не надходила.

У мене такої інформації немає. Слідчі СБУ працюють на місці подій. Докладніша інформація буде після закінчення слідчих дій, — повідомила Гітлянська.

Як повідомляло QHA, Президент Петро Порошенко збирає вище військове командування для пошуку шляхів ліквідації надзвичайної ситуації, що виникла в селі Калинівка Вінницької області.

Генеральний штаб Збройних сил України повідомляє, що інтенсивність вибухів на складах у Калинівці знизилася, і сапери розчищають територію. Ліквідація вогнищ пожежі триває.

Найближчим часом групи саперів почнуть перевірку населених пунктів, з яких проводилася евакуція жителів, на наявність вибухонебезпечних предметів.

QHA