АЛЕППО (QHA) -

Ситуація протягом останньої доби в сирійському Алеппо загострюється з кожною годиною. Сьогодні вранці стало відомо, що практично все місто було повернуте під контроль режиму Башара аль-Асада, а сирійська опозиція займає лише 6 квадратних кілометрів — це два квартали.

На захоплених нових територіях Асад разом із союзниками — іранські шиїтські ополчення розпочали операцію із зачистки та «фільтрації» населення, передає АА.

Як заявило Управління Верховного комісаріату ООН з прав людини, вже відомо, що солдати режиму вриваються у житлові будинки мирних жителів Алеппо у східних районах. Жертвами подібних дій вже стали щонайменше 82 людини, зокрема 11 жінок і 13 дітей.

Раніше також повідомлялося, що режим і союзники проводять страти мирних жителів. Шиїтські ополчення спалили заживо 4 жінки і 9 дітей, а також розстріляли 67 чоловіків. У заблокованій частини, яка поки що не була відбита Асадом, залишилися десятки тисяч цивільних. Дану територію режим і шиїтські ополчення (іранські союзники Асада) обстрілюють з суходолу і бомблять з повітря. Цивільному населенню не надають можливості покинути зону бойових дій.

У мережі почали з'являтися ролики з благальними про порятунок мирними жителями Алеппо. Літній чоловік повторює постійно одні й ті самі фрази на тлі зруйнованого міста:

— Ми вмираємо в Алеппо. Ми голодні. Наші жінки і діти гинуть. У нас більше нічого не лишилося. Де ви? Побійтеся Бога ті, хто нас чують. Араби. Мусульмани. Люди. Почуйте нас. Врятуйте нас.

Сирійська активістка Ліна аль-Шамі, яка розповіла світу про трагедію в східних районах Алеппо, у нещодавно знятому ролику англійською мовою закликала світ зупинити геноцид у місті

— На даний момент в Алеппо відбувається геноцид. Звертаюся до всіх людей: Прокиньтеся! Ви ще можете щось зробити. Висловіть свій протест! Зупиніть геноцид! Може, це моє останнє відеоповідомлення.

І якщо подібних відео не так багато, то із зони бойових дій агентству Анадолу час від часу приходять аудіозаписи з подібними проханнями про допомогу і порятунок, найчастіше від жінок і дітей.

В цей же час організація ЮНІСЕФ оприлюднила заклик до термінової евакуації понад 100 дітей, що застрягли в одному з будинків у східній частині Алеппо, яка піддається обстрілу з важкого озброєння:

Світова спільнота має покласти край кошмару, який переживають діти Алеппо. Треба допомогти дітям, поки вони ще живі, заявив регіональний директор ЮНІСЕФ Герт Каппелаєр.

Про величезні жертви і неможливості допомогти хоча б пораненим людям повідомляє також гуманітарна волонтерська організація «Білі каски» у своєму Twitter:

Ні точної загальної кількості загиблих в оточеному Алеппо сьогодні, всі вулиці і зруйновані будинки переповнені мертвими тілами. Це пекло, йдеться у повідомленні.

Інформація про звірячі страти дітей і жінок поступово викликає реакцію і у інших держав. Міністерство закордонних справ Туреччини стурбоване подальшим розвитком подій. Згідно із заявою відомства жителів двох кварталів Алеппо, що залишилися під контролем опозиції, може очікувати така сама доля:

— Всі ці дії є грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права, і відповідальність за них цілком лежить на сирійському режимі і його союзниках.

Дипломатичне відомство Франції, у свою чергу, закликало РФ та інших союзників сирійського режиму відмовитися від підтримки злочинних дій сил Башара аль-Асада.

Алеппо друге найбільше після Дамаска сірійське місто. Розташоване у 40 кілометрах від турецького кордону. Західна частина міста перебуває під контролем режиму Башара аль-Асада, східна  сирійської опозиції. Громадянська війна в країні почалася у березні 2011 року з розстрілу мирних демонстрантів військовими.

Облога сирійського міста Алеппо триває вже досить довгий проміжок часу. Місто лишається найбільшим підконтрольним противникам Асада поселенням. ВКС Росії та режим Асада регулярно завдають авіаударів по місцевому цивільному населенню з метою відбити його у повстанців.

ФОТО: АА, Twitter

QHA