КИЇВ (QHA) -

Чинні та колишні військовослужбовці України під кураторством громадян Російської Федерації планували диверсії і теракти на півдні та сході країни. Про це на брифінгу в середу заявив керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук, передає «Українська правда».

Також агенти спецслужб РФ повинні були передавати своїм кураторам інформацію про дислокацію та переміщення підрозділів ЗСУ.

— Нами була проведена операція зі знешкодження мережі спецслужб РФ, що діяла у східних та південних регіонах. До цього було причетне Головне управління розвідки РФ. Ця мережа, створена з чинних та колишніх військовослужбовців (України,  ред.), отримала завдання на проникнення на стратегічні об'єкти, на військові об'єкти та збір закритої інформації про дислокацію та переміщення українських військових... Друге завдання  підготовка до терактів стосовно громадян України у південних областях, повідомили у СБУ.

Генерал-майор контррозвідки СБУ Сергій Левченко поділився подробицями про затриманих, зазначивши, що в якості керівника групи була завербована одеситка, що пройшла навчання у російській розвідці на території окупованого Криму.

Керівником був агент-жінка, яка брала участь у подіях на Куликовому полі в Одесі. У Криму вона пройшла навчання у ГРУ РФ. Також з нею працював агент, який займався підбором чинних та колишніх військовослужбовців,  зазначив він.

Олександр Ткачук уточнив, що стосовно затриманих проводяться слідчі дії. Їм інкримінують державну зраду та незаконне поводження зі зброєю (ст. 263 КК України).

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, 21 січня глава СБУ Василь Грицак повідомив, що співробітники Служби безпеки України запобігли вбивству народного депутата України Антона Геращенка найманцями російських спецслужб. Після скоєння злочину найманці збиралися втекти до Росії. За даними слідства, замовником вбивства є уродженець Росії, який довгий час проживав у Харківській області, а потім вступив до лав терористичної «ЛНР». Зараз він покинув Україну і перебуває у Бєлгороді.

Пізніше глава МВС Арсен Аваков повідомив, що спроба замаху на його радника Антона Геращенка є всього лише одним елементом з ряду спланованих за кордоном злочинів, що готуються в Україні. За його словами, на даний час оперативники розробляють кримінальні провадження з низки таких злочинів.

ФОТО: інтернет

QHA