КИЇВ (QHA) -

У Києві співробітниками Служби безпеки України спільно з прокуратурою та поліцією була виявлена схема виведення капіталів в офшорні компанії в особливо великих розмірах. Про це повідомляє офіційний веб-сайт СБУ.

Повідомляється, що зловмисники за допомогою висновків контрактів із фіктивними підприємствами незаконним чином з 2016 по березень 2017 вивели з України $ 800 млн.

У СБУ стверджують, що в рамках даного розслідування були проведені обшуки на 14 об'єктах, під час яких виявлено 50 печаток фіктивних суб'єктів господарської діяльності. Також була виявлена ​​печатка підрозділу Державної фіскальної служби.

У рамках розслідування відкрите провадження за ч.5 ст.191 КК України — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Нагадаємо, у 2016 році у всьому світі розгорівся міжнародний офшорний скандал, що отримав ім'я Панамагейт або PanamaPapers. Об'єктами широкомасштабного розслідування стали офшорні фірми багатьох світових політиків. Джерелом інформації став витік документів панамської компанії Mossack Fonseca & Co, яка, як стало відомо, допомагала клієнтам відмивати гроші, уникати санкцій і сплати податків. Більш 11 млн документів, задіяних у розслідуванні, датуються періодом з 1977-го по 2015-й рік.

ФОТО: інтернет

QHA