КИЇВ (QHA) -

Правоохоронці підтверджують інформацію ЗМІ про затримання у Києві громадянина РФ, кореспондента телепрограми «Центральне телебачення» російського телеканалу НТВ В'ячеслава Немишева.

— Громадянин РФ Немишев затриманий поліцією за вчинення кримінального злочину і був доправлений до райуправління, повідомило у середу ввечері джерело у правоохоронних органах.

При цьому у Немишева була виявлена ​​акредитація т.зв. «ДНР», у зв'язку з чим до відділку поліції були запрошені співробітники Служби безпеки України, що влаштували затриманому допит.

Раніше про затримання В'ячеслава Немишева у Києві повідомили сайт телеканалу НТВ, уточнивши, що він був затриманий у Києві «під час запису репортажу». В руках у нього був ніж, яким він збирався різати «Київський торт».

За даними ЗМІ, В'ячеславу Немишеву 48 років, в останні 2 роки роботи репортером на НТВ він знімав ряд пропагандистських сюжетів про Україну.

Коментуючи затримання Немишева, прес-секретар СБУ Олена Гітлянська повідомила, що СБУ прийме «законне рішення щодо чергового російського пропагандиста».

— А поки я від себе особисто пропоную ознайомитися з його «творчістю», додала вона на своїй сторінці у Facebook і розмістила посилання на один з матеріалів цього кореспондента на сайті російського телеканалу.

Матеріал за 17 вересня має назву «Малолітні бомбисти: як українські спецслужби вербують дітей в Донбасі» і підзаголовок «В Донецьку розкрита агентурна мережа українських спецслужб, учасники якої були залучені до диверсійної діяльності дітей і підлітків». Подібні заяви донецькі бойовики робили вже не раз, їх активно поширювали російські ЗМІ, і в Україні їх щоразу спростовували.

QHA повідомляло, що в кінці серпня журналістку Першого каналу Анну Курбатову затримали у Києві, видворили з країни і заборонили їй в'їзд в Україну на три роки «через діяльність, що шкодила національним інтересам» України.

Джерело: «Інтерфакс-Україна»

QHA