КИЇВ (QHA) -

Російський розвідувальний корабель Чорноморського флоту Російської Федерації 27 квітня поблизу Босфору зіткнувся з вантажним судном і потонув через непрофесіоналізм та халатність екіпажу корабля. Про це повідомило Головне управління розвідки Міноборони України у Facebook.

В українській розвідці відзначили, що агресивність і непрофесіоналізм російських моряків створює небезпеку для судноплавства у Чорному морі в цілому.

— За поширеною раніше російськими ЗМІ інформацією, інцидент стався через складні погодні умови. Така версія російської пропаганди спрямована на недопущення зниження іміджу ВМФ РФ і розсіювання міфу про непереможність і боєздатність російських ЗС. Слід зазначити, що середній розвідувальний корабель «Лиман» пройшов модернізацію і був переобладнаний новітніми розвідувальними та навігаційними засобами. Тому єдиною причиною зіткнення і подальшого затоплення може бути непрофесіоналізм та недбалість екіпажу корабля, — заявили у розвідці.

При цьому ГУР зазначило, що Росія продовжує старанно приховувати, які завдання виконував «Лиман» у районі Босфору. Командуванню ЧФ суворо заборонено коментувати подію для преси.

Нагадаємо, 27 квітня неподалік від входу до протоки Босфор російський корабель Чорноморського флоту зіткнувся із вантажним судном «Ашот-7» та зазнав аварії. При цьому 78 членів екіпажу російського судна було врятовано турецькими підрозділами берегової охорони.

Пізніше стало відомо, що власником вантажу (овець) з цивільного судна «Ашот-7», що затопило в результаті зіткнення військовий корабель ЧФ РФ, виявився кримський татарин — громадянин Румунії Махмуд Каразей. У коментарі журналістам він зазначив, що подає на російську сторону до турецького суду, оскільки саме вона має понести відповідальність за інцидент.

ФОТО: інтернет

QHA