ДОНЕЦЬК (QHA) -

Група розвідників України, зниклих під час виконання завдання у Луганській області, ось уже місяць, з 11 лютого, перебуває в полоні у проросійських бойовиків. Про це повідомляє командування сил спеціальних операцій (ССО) ЗСУ на сторінці у Facebook.

У заяві зазначено, що бойовики спільно із ФСБ на даний момент піддають українських військовослужбовців тортурам і психологічному тиску, щоб отримати необхідні для себе «зізнання».

— Представники спецслужб іншої країни та підконтрольних їй терористичних груп працюють зі своїми бранцями за звичною схемою. Фізичні тортури і психологічний тиск, психотропні речовини, зневага до особистості є звичними елементами їхньої діяльності, за допомогою яких бойовики примушують заручників зізнаватися у тих вчинках, до яких вони не мають жодного відношення.

Україна для звільнення своїх громадян ініціює звернення до міжнародних правозахисних організацій, СММ ОБСЄ в Україні, громадських та державних діячів, щоб «забезпечити дотримання людської ставлення і швидкого повернення додому військовослужбовців ЗС України».

Також командування ССО наполягає на проведенні незалежної медичної експертизи полонених із залученням міжнародних експертів, зокрема і на предмет присутності у крові українських військовослужбовців слідів психотропних речовин, які могли використовуватися терористами для отримання «доказів».

Україна наполягає, що захоплені бойовиками розвідники виконували штатні завдання, не пов'язані із підривною діяльністю на окупованих територіях Донбасу.

ФОТО: інтернет

QHA