СКАДОВСЬК (QHA) -

Російське судно 24 квітня здійснило спробу захоплення українського рятувального катера морської пошуково-рятувальної служби. Інцидент стався під час проведення рятувальниками штатних навчань у Чорному морі. Команда українського катера не допустила захоплення судна. Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України.

— Кораблі Російської Федерації, що базуються на анексованому Росією Кримському півострові, наблизилися до українського рятувального катера і вийшли в ефір з вимогою «зупинити хід і лягти у дрейф», повідомляють у міністерстві.

При цьому команда на українському рятувальному катері відповіла відмовою на вимогу виконати протиправні вимоги, зазначивши, що катер перебуває у територіальних водах України. Після цього катер пішов у бік Скадовська.

Нагадаємо, 27 квітня неподалік від входу в протоку Босфор російський корабель Чорноморського флоту зіткнувся з вантажним судном «Ашот-7» і зазнав аварії. При цьому 78 членів екіпажу російського судна було врятовано турецькими підрозділами берегової охорони.

Пізніше стало відомо, що власником вантажу (овець) цивільного судна «Ашот-7», що затопило в результаті зіткнення військовий корабель Чорноморського флоту Росії, виявився кримський татарин — громадянин Румунії Махмуд Каразей. У коментарі журналістам він зазначив, що відповідальність за подію повинна понести російська сторона, і він подає на РФ до турецького суду.

ФОТО: інтернет

QHA