ЧОНГАР (QHA) -

Про подробиці конфлікту на базі «Аскер» у селі Чонгар Генічеського району інформаційному агентству QHA розповів представник голови Меджлісу кримськотатарського народу Абмеджіт Сулейманов.

— Нам стало відомо, що вчора ввечері, після восьми годин, група солдатів ЗСУ під командуванням свого командира прорвала огорожу бази «Аскер» у селі Чонгар і заїхала на територію бази на БТР. На місце події прибули представники місцевого Меджлісу. Бійці ЗСУ ударили голову Херсонського регіонального меджлісу, вирвали у його заступника телефон, намагалися всіх присутніх покласти на підлогу. При цьому бійці ЗСУ вигукували, що «Аскер» віджав землю і нібито займається свавіллям.

Про причини інциденту Сулеймановим було повідомлено наступне:

— За інформацією, що ми маємо, підбурювачем даного конфлікту став один із місцевих вірменських підприємців. Гуляючи напередодні ввечері разом із керівництвом ЗСУ в особі майора, він став говорити, що аскерівці нібито привласнили його землю. Ось цей майор вирішив, імовірно, «підсобити» вірменському бізнесмену, а саме прибути на базу для з'ясування відносин.

Протистояння тривало до ранку. Під час розборок бійці стріляли в повітря попереджувально. Всього до Чонгару прибуло близько 50 бійців ЗСУ. Частина бійців сиділа в автобусі, не виходила, швидше за все, чекаючи наказу.

Вранці після нічного протистояння представники ЗСУ в особі майора вибачилися перед особовим складом «Аскер» за інцидент. Зараз на місці події перебувають співробітники херсонської поліції. Захоплену техніку та обладнання телеканалу АТР представники ВСУ повернули.

Всі чекають результатів переговорів конфлікту, вони ведуться на рівні керівництв.

— Вчорашній інцидент зіграв, на жаль, на руку російській пропаганді. Вже зараз деякі російські ЗМІ пишуть про те, що нібито аскерівці та бійці ЗСУ не поділили потоки контрабанди, яка йде через кордон, — сказав Абмеджіт Сулейманов.

ФОТО: інтернет

QHA