РІВНЕ (QHA) -

У селі Городок під Рівним під час навчання була поранена одна з курсанток патрульної поліції. Інцидент стався вчора, коли учні проходили фізичну підготовку і відпрацьовували сценарій злочину. При спробі взятися за пістолет інструктор влучив просто в око дівчині. Постраждалу доправили в лікарню, у неї констатували контузію ока.

Ніяких певних прогнозів лікари поки не дають. Є шанс, що дівчині врятують зір, але потрібне серйозне лікування. Мати постраждалої розповідає, що її дочку готують до перевезення в інститут ім. Філатова в Одесу, а поки що вона перебуває у Рівненській обласній лікарні.

— Під час уроку тактики на столі лежав пневматичний пістолет. Інструктор хотів взяти його до рук. Стався постріл. У той час там було більше десятка учнів, а влучило просто Саші в око,  говорить мати постраждалої кореспонденту QHA.  На даний момент моя дочка не бачить на око. Ми збираємося їхати в Одесу, шукаємо спеціаліста. Вважаю, що це була недбалість інструктора. Чому пістолет був без кобури?

Незважаючи на інцидент, дівчина все ж думає продовжувати вчитися на патрульну поліцейську.

— Я хотіла б пройти навчання і далі працювати,  додає Олександра Павук.  Він (інструктор) каже, що цього зробити не хотів.

В патрульній поліції Рівного розуміють свою відповідальність за цей випадок. Інструктора на момент службового розслідування усунули від служби.

— В момент, коли цей страйкбольний пристрій лежав на парті, за нього взявся інструктор. Чому стався постріл, нам невідомо. Можливо, це сталося автоматично. Патрульні відреагували швидко. Відразу дівчину доправили у лікарню,  запевняє начальник патрульної поліції Рівного Сергій Мерчук.  Разом з тим зазначу, що жодних знущань щодо курсантів не відбувається. Це нісенітниця. Можу охарактеризувати цього інструктора лише з позитивного боку.

Інструктор Ігор Мосійчук визнає свою провину. Каже, що готовий профінансувати лікування потерпілої і відшкодувати транспортні витрати.

— Я звернув увагу на те, що на столі лежав пістолет, який був направлений в бік курсантів. Забираючи пістолет, я взявся за його корпус. Стався мимовільний постріл. Після чого я побачив, що куля влучила в одну з курсанток. Ми посадили її у свій автомобіль і відвезли в лікарню. Лікарі сказали, що нічого страшного не сталося  сітківка не ​​розшарувалася. Відбулася контузія ока,  стверджує інструктор.  Але також хочу сказати, що з пістолета ми не стріляємо по людях просто так, тільки у виховних випадках. Коли я був у ролі злочинця  то так, стріляв в корпус тіла, але наші «актори» не тільки в захисних окулярах, але й у захисних масках.

Інші курсанти називають цей інцидент нещасним випадком.

— Коли закінчилися фізичні вправи, викладач сказав готуватися до сценарію. У цей час ми були в окулярах. Команди їх знімати не було. Олександра зняла окуляри. Стався постріл. Був крик. А потім побачили, що дівчині поранило око,  зазначає курсант училища.

В поліції почали досудове розслідування за фактом порушення вимог законодавства про охорону праці. Були внесені відомості до ЄРДР  за ч. 1 ст. 271 Кримінального кодексу. Як повідомила Ольга Ангелова з відділу комунікації поліції Рівненської області, в понеділок матеріали справи будуть передані в прокуратуру.

QHA