КИЇВ (QHA) -

Оператор ракетної установки «Бук» міг не знати, що стріляє в пасажирський літак Малазійських авіаліній МН17 на Донбасі. Про це заявив колишній командир фінського батальйону «Бук» Еса Келонімі.

Він зазначив, що системою «Бук» повинні керувати три людини, які пройшли спеціальне навчання.

Експерт заявив, що пускова установка системи «Бук» — це лише одна зі складових великого комплексу, до складу якого також входить мобільний командний пост і радар, який передає дані про повітряні об'єкти.

Келонімі додав, що пускова установка може самовільно зробити постріл, але її оператор «не знатиме, куди стріляє, оскільки не знає, де знаходиться ціль».

Експерт підкреслив, що у будь-якому випадку застосування бойовиками пускової установки «Бук» проти українських літаків — безвідповідальне рішення.

Нагадаємо, літак "Боїнг-777" Малайзійських авіаліній, який прямував з Амстердама до Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року в районі Тореза (Донецька область).

21 вересня 2017 року Нідерланди, Австралія, Бельгія, Малайзія і Україна підписали меморандум про політичну підтримку кримінального переслідування винних у катастрофі малайзійського рейсу MH17 за нідерландським законодавством.

Головним фігурантом справи у авіакатастрофі малазійського "Боїнга" рейсу MH17 в небі над Донбасом у 2014 році є головний інспектор Центрального військового округу РФ, генерал-полковник Микола Ткачов із позивним Дельфін.

QHA раніше писало, що британська розвідка заявила, що російські військові доставили на Донбас влітку 2014 року зенітно-ракетну установку, з якої був збитий малайзійський "Боїнг" рейсу МН17.

QHA