БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Силовики російських окупантів вранці 13 квітня приїхали до Бахчисараю для обшуків у будинках кримських татар Сейдамета Мустафаєва і Ризи Муждабаєва. Про це на сторінці в Фейсбук розповів журналіст Шевкет Наматуллаєв.

Журналіст зазначив, що довколишні дороги були заблоковані співробітниками ДПС.

— Ранок кримських татар у Бахчисараї знову почався з обшуків. Озброєні російські силовики увірвалися до будинків Сейдамета Мустафаєва і Ризи Муждабаєва, які проживають у 6 і 7 мікрорайонах. Сусідам силовики мету свого, настільки раннього візиту, не пояснюють. Дороги заблоковані ДПСниками, швидше за все, щоб люди не приїжджали і не приходили підтримати хлопців. А тих, хто все ж прийде, можуть затримати за непокору "законній" вимозі поліцаїв.

Через деякий час російські силовики почали бити тих, хто прийшов для підтримки сусіда кримських татар, кийками. Були чутні постріли. Чотирьох осіб затримали і відвезли. На місце також прибули сили Росгвардіі окупантів. Ніяких коментарів про цілі своїх обшуків окупанти не дають.

— Силовики застосували силу. Один кримський татарин втратив свідомість після ударів кийками. Очевидці кажуть про постріли. Кримських татар, які прийшли підтримати обшукуваних, затримали, закинувши до автозаку, відвезли, швидше за все, до місцевого відділення поліції.

На місце проведення обшуку разом із ОМОН підтягнули і сили Росгвардіі. У Криму російські силовики таке раніше не практикували.

Журналіст також опублікував відеозаписи з місця подій.

Дружина Ризи Муждабаєва в опублікованому активістом Сервером Мустафаєвим відеокоментарі розповіла, що вранці вона збиралася на роботу, коли до будинку увірвалися представники ОМОН і Росгвардіі. Тільки вчора ввечері родина забрала з пологового будинку новонароджену онуку.

Одного з затриманих Мідата Муждаба відвозять до РВВС для складання протоколу. Небайдужих громадян закликають збиратися біля суду міста Бахчисарай, щоб підтримати його та інших затриманих.

За останньою інформацією, до будинку Ризи Муждабаєва приїхав адвокат Джеміль Темішев з правозахисниками.

 

О 12:20 очевидець ранкових подій Сервер Мустафаєв опублікував фото гільз, знайдених на місці події. Він заявив, що російські правоохоронці били мирних людей кийками по обличчях.

ФОТО: інтернет

ВІДЕО: Шевкет Наматуллаєв

QHA