СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Російські окупанти в Криму викрали з робочого місця на пошті кримську татарку і відвезли її на допит до Центру з протидії екстремізму, надівши на голову мішок. Розповідь викраденої на своїй сторінці в Фейсбук передав адвокат Еміль Курбедінов.

Кримська татарка розповіла, що викрадачів цікавили питання, пов'язані з її віросповіданням і сім'єю.

— Сиджу на робочому місці (в одному з відділень пошти Криму). Вбігають двоє чоловіків і, вимовляючи моє прізвище, запитують, чи є така.
— Так, — відповідаю.
— Не ставте питань, збирайтеся і з нами!
— Ви хто?

Швидко показують посвідчення, звичайно, нічого розгледіти не вдається.
Посадили в мікроавтобус, там ще двоє в масках.
Наділи мішок на голову (!)

— Навіщо ?! — питаю.
— Не задавай питань! — у відповідь.

По дорозі питання про сім'ю, іслам, приналежність до угруповань.
В якийсь момент машина зупинилася. Ці почали розмовляти по телефону. Після телефонних переговорів зняли мішок. Побачила, що знаходимося вже в районі ГРЕС — Сімферополь.
Машина розвертається, і їдемо до центру «Е» (центр з протидії екстремізму).
Там знову довгі допити про сім'ю, іслам, приналежність до будь-яких угруповань. Розпитування про Хізб ут-Тахрір (ледве вимовила назву).
Відпустили. Сім'я в шоці!

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 29 березня невідомі в масках викрали кримського татарина Бєляла Аділова біля будівлі підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму в той час, коли Аділов читав молебень за звільнення підсудних. Активіст прийшов на судове засідання в якості слухача, а раніше разом з іншими громадянами був присутній при обшуках у передмістях Сімферополя.

Пізніше стало відомо, що затриманий перебуває в управлінні Слідкома по Криму і звинувачується за ст. 318 КК РФ — застосування насильства або погрози щодо представника влади. Його звільнили з-під варти 31 березня.

ФОТО: інтернет

QHA