ДОНЕЦЬК (QHA) -

Представники терористичної організації «ДНР» за своїми незаконним «документам» безперешкодно перетинають кордон з Російською Федерацією, здійснюючи поставки пшениці. Про це згадується у звіті СММ ОБСЄ в Україні від 2 березня.

Так, спостерігачі СММ ОБСЄ повідомили, що бачили на виїзді з території України в Росію 12 автомобілів (10 вантажівок) з номерами «ДНР». Один із водіїв розповів їм, що за документами псевдореспубліки вони безперешкодно вивозять пшеницю до РФ.

— Водій (чоловік середніх років) однієї з вантажівок повідомив СММ, що 10 вантажівок перевозили пшеницю, і додав, що з номерами і «паспортом» «ДНР» у нього не було жодних перешкод при виїзді з території України.

Пізніше співробітники СММ зафіксували такі ж переміщення вантажних авто з номерами «ДНР» на Маріупольському напрямку.

Нагадаємо, Петро Порошенко під час зустрічі з комісаром ЄС з питань гуманітарної допомоги та управління у кризових ситуаціях Христосом Стіліанідесом вказав, що, визнаючи легітимність документів незаконних терористичних формувань, РФ фактично відмовляється від Мінського процесу, що має спричинити за собою посилення санкцій.

Раніше указом від 18 лютого президент Росії Володимир Путін фактично визнав дійсними посвідчення особи, видані «владою» «ДНР» та «ЛНР». На підставі цих псевдодокументів громадянам, які проживають на окупованій території України, дозволяється в'їзд на територію Російської Федерації. Визнання «документів» було названо тимчасовим «на період до політичного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей України на підставі Мінських угод».

ФОТО: інтернет

QHA